Plantacje

DOSTAWCY

Współpracujemy z zaufanymi dostawcami

Współpracujemy jedynie z dostawcami, którzy spełniają najwyższe normy jakości na swoich plantacjach, potwierdzone przez niezależne audyty i certyfikaty. Dzięki temu, wyróżniamy się na rynku, a nasze produkty spełniają wymogi bezpiecznej żywności. Ponadto, wprowadziliśmy politykę odpowiedzialności społecznej i codziennie dbamy o zrównoważony rozwój naszych partnerów.

Obecnie pracujemy z grupą 10 starannie wyselekcjonowanych dostawców z Ekwadoru, Kolumbii, Gwatemali oraz Kostaryki.

WZROST BANANA

Cykl wzrostu bananowca

Bananowiec wyrasta z podziemnej bulwy, wypuszczając pędy, które tworzą nowe rośliny. Osiąga pełną wysokość od 5 do 7 metrów w ciągu 9 miesięcy, rosnąc kilka centymetrów każdego dnia. Po wykształceniu pełnego wachlarza liści na szczycie rośliny pojawia się ukwiecona łodyga, z której rozwija się duży pąk. Każdy liść tego pąka otwiera się, prezentując dwa rzędy drobnych kwiatów.

ZBIÓR BANANA

Efektywne metody w procesie zbioru bananów

Aby zapewnić najwyższą jakość bananów, konieczne jest zbieranie owoców, gdy są jeszcze całkiem zielone. Przed zerwaniem precyzyjnie mierzymy ich wielkość i stopień dojrzałości. Następnie kiście bananów pakowane są do specjalistycznych kartonów które zabezpieczają je w transporcie.