Dojrzewalnie

DOJRZEWANIE BANANÓW

Największe dojrzewalnie bananów w Europie

Obecnie posiadamy 5 dojrzewalni zlokalizowanych w 3 krajach: Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Nowoczesne obiekty w Zgorzelcu, Pruszczu Gdańskim, Bukareszcie, Timisoarze oraz Budapeszcie posiadają certyfikaty IFS Food oraz BRC. Wyposażyliśmy je w najnowsze technologie, które umożliwiają nam kontrolowanie procesów dojrzewania bananów.

Każdego tygodnia możemy dojrzewać blisko 500 ciężarówek tych owoców, które następnie trafiają do sieci supermarketów w całej Europie.

Pojemność naszych dojrzewalni:

  • Zgorzelec: 170.000 kartonów / tygodniowo
  • Pruszcz Gdański: 150.000 kartonów / tygodniowo
  • Timisoara: 60.000 kartonów / tygodniowo
  • Bukareszt: 70.000 kartonów / tygodniowo
  • Budapeszt: 70.000 kartonów / tygodniowo

DOJRZEWANIE BANANÓW

Najnowsze technologie dojrzewania dla uzyskania niepowtarzalnej jakości

Zielone banany przypływają do portów w Europie z Ameryki Południowej. Następnie trafiają do naszych dojrzewalni zlokalizowanych w 3 krajach: Polsce, Rumunii i na Węgrzech. W nowoczesnych obiektach w Zgorzelcu, Pruszczu Gdańskim, Bukareszcie, Timisoarze oraz Budapeszcie banany są dojrzewane przez kilka dni w specjalistycznych komorach, aż do uzyskania odpowiedniego stopnia dojrzałości.

  • Monitorowanie procesu dojrzewania dla uzyskania najwyższej jakości owoców
  • Nowoczesne technologie dojrzewania
  • Komory dojrzewalnicze, zapewniające optymalne warunki

Ile trwa proces dojrzewania bananów?

Proces dojrzewania bananów w specjalistycznych komorach trwa od 5 do 7 dni. Precyzyjna kontrola procesu pozwala uzyskać optymalną jakość i smak owoców.

Co wpływa na jakość bananów Yellow?

Przeprowadzamy niezależne audyty na plantacjach, aby zachować najwyższą jakość jeszcze zielonych bananów niezależnie od pory roku. Następnie monitorujemy owoce podczas transportu, aby zachować ich świeżość, a zaawansowana technologia dojrzewania pozwala nam dostarczyć klientom zawsze smaczne i żółte banany.

https://www.youtube.com/watch?v=6oTurM7gESE

Blog

2024-06-04 w Wsparcie dla sportowców

Îmbinând pasiunea pentru sport și gustul: bananele „Yellow” sunt partenerul oficial al Naționalei de fotbal a României

HAI „YELLOW”! Îmbinând pasiunea pentru sport și gustul: bananele „Yellow” sunt partenerul oficial al Naționalei de fotbal a României Suntem unul dintre cei mai mari distribuitori de banane produse în…
Czytaj..
2024-05-27 w Wsparcie dla sportowców

Relacja z Biegów w Siechnicach i na Zamku Kliczków

26 maja 2024 roku był dniem pełnym sportowych emocji! Nasze marki, Jedyne Malinowe i Yellow Bananas, wzięły udział w dwóch biegach – w Siechnicach oraz na zamku Kliczków. Bieg w…
Czytaj..
2024-04-29 w Ambasador Zaangażowania

Odwiedziny Ambasadora Marki Piotra Żyły

W kwietniu mieliśmy przyjemność gościć naszego ambasadora, Piotra Żyłę, w dojrzewalni w Zgorzelcu. Piotr przyjechał, aby bliżej poznać markę, z którą współpracuje, i dowiedzieć się, jak przebiega proces dojrzewania bananów…
Czytaj..